Alfa Romeo bude automobilovým sponzorem závodu 1000 Miglia 2020

2020-Alfa-Romeo_Mille-miglia-sponzor

Od 13. do 16 května 2020 proběhne na tradiční trase Brescia-Řím-Brescia 38. ročník připomínkového závodu 1000 Miglia, který Enzo Ferrari nazval výstižně „nejkrásnějším závodem na světě“. Nezaměnitelné akce se opět zúčastní Alfa Romeo, a to i v roli automobilového sponzora. Smlouva o tříletém partnerství byla opětovně podepsaná v roce 2019, což znamená, že zahrnuje ještě další dva roky partnerství. Pouto Alfy Romeo a „Freccia Rossa“ trvá už od roku 1928.

Tak jako každý rok, i v nadcházejícím ročníku bude k vidění několik vzácných modelů Alfa Romeo z historické sbírky FCA Heritage, oddělení věnovaného ochraně a propagaci historického dědictví italských značek skupiny FCA. K těmto historickým skvostům se v průvodu připojí flotila třiceti současných modelů značky, Giulia a Stelvio, které jsou ztělesněním nového přístupu značky. Oba modely bude na legendární trase sledovat řada fanoušků značky. Pro prezentaci hodnot Alfy Romeo, její historie a soutěžních úspěchů bychom stěží hledali lepší příležitost.

Jedna z nejznámějších událostí v historii závodění Alfy Romeo proběhla v roce 1928 během druhého ročníku 1000 Miglia. Alfa Romeo tehdy získala tituly jednotlivců i týmů a všech osm vozidel závod úspěšně dokončilo. Od roku 1957 Alfa Romeo zvítězila na této úžasné akci celkem jedenáctkrát, což je rekord, který nebyl a nikdy nebude pokořen jinou značkou. To samo osobě dokonale potvrzuje nerozlučné pouto mezi oběma značkami, které na světové motoristické scéně září zcela neobyčejným způsobem. Se stejným nadšením jako kdysi, přivítali fanoušci letos 18. května posádku Giovanni Moceri a Daniele Bonetti, coby vítěze 1000 Miglia 2019. Vítězný vůz 6C 1500 SS z roku 1928 pochází se sbírky FCA Heritage, a když zrovna nezávodí, je vystaven v historickém muzeu značky Alfa Romeo v Arese. Druhé místo obsadila Alfa Romeo 6C 1750 SS Zagato z roku 1929 s posádkou Vesco-Guerini. Ostatní vozy Alfy Romeo ze sbírky FCA Heritage dokončily závod s velmi slušnými výsledky. Alfa Romeo navíc získala trofej sponzorského týmu, a to díky Moceriho vítězství a pátému místu Alfy Romeo 6C 1750 SS Young z roku 1929 s posádkou Cavalli-Gamberini.

Přečtěte si také:  XIV. ročník Veteran Rallye Kutná Hora proběhne 26. – 27. srpna 2022