Beetle Sunshinetour 2019: Moře světel na letním festivalu ikon Volkswagenu už tento víkend

Over 515 Beetles from 14 countries make the sunshinetour the biggest Beetle-meeting in Europe

V pátek 16. srpna začne v Travemünde u Lübecku 15. Beetle Sunshinetour – největší sraz vozidel Beetle, New Beetle a Brouk na světě. Tentokrát je přihlášeno přibližně 500 vozidel. Vyvrcholením letošní akce bude „moře světel Beetle“. V sobotu večer budou totiž stovky oblíbených Volkswagenů osvětleny světelnými řetězy. Nejkrásnější vozy budou zároveň představeny na promenádě v Travemünde jako „řetěz světel Beetle“.

Brouk patří již dlouho mezi nejoblíbenější historické vozy. Vyhledávaným vozem kategorie „Youngtimer“ je již také New Beetle, vyráběný v letech 1997 až 2010. A stejně jako Brouk se vyznačuje mimořádně dlouhou životností. Jeden z nejstarších vozů New Beetle, přihlášených na sraz v Travemünde, byl dodán do Kanady v březnu 1998. V roce 2019 sjely z montážní linky v Mexiku také poslední exempláře modelu Beetle, vyráběného od roku 2011 – i tento model je již v hledáčku sběratelů.

Několik stovek osvětlených vozů Beetle, New Beetle a Brouk vytvoří v sobotu večer ve 22:15 pod nočním nebem na louce Brügmanngarten v Travemünde pozoruhodnou podívanou. „85 procent všech účastníků již potvrdilo, že přijede s řetězy světel,“ říká Gabriele Kraftová, iniciátorka akce ‚Beetle Sunshinetour‘.

Volkswagen již tradičně podporuje setkání „Beetle Sunshinetour“ rozmanitými způsoby. I v letošním roce přiveze Volkswagen do Travemünde mnoho vozů Beetle, New Beetle a Brouk. Nejstarším vozem bude tentokrát Brouk Cabriolet z roku 1949 od společnosti Hebmüller. Nejvýkonnějším modelem bude New Beetle RSi z roku 2000, který se může pochlubit nejvyšším výkonem 165 kW/225 koní.

Více informací o setkání Beetle Sunshinetour 2019 naleznete na webových stránkách anebo na facebooku.

Přečtěte si také:  V. setkání přátel projektu 90s CZECH ROADS [fotogalerie + walkaround video]