Centrem Prahy projelo 120 vozů Volkswagen Transporter všech generací

transporter-sraz-2020-zari- (3)

Spanilá jízda 120 Transporterů všech generací na oslavu 70. výročí Transporteru projela centrem Prahy v sobotu 26. září. Mezi účastníky nechyběl slavný český lezec Adam Ondra se svým T6 California, ani Tomáš Hanousek, zakladatel Transporterclubu, který ukázal za jízdy první tři generace modelu Transporter.

„Navzdory velmi studenému a deštivému počasí, které bohužel nemělo s babím létem vůbec nic společného, jsme bezezbytku naplnili maximální kvótu magistrátu pro průjezd hlavním městem. Spanilá jízda 120 Transporterů Prahou je důkazem, že Téčko není pro své majitele pouhým autem. Jeho výjimečné narozeniny je třeba oslavit i kdyby trakaře padali,“ říká Jakub Šebesta, ředitel divize Volkswagen Užitkové vozy společnosti Porsche Česká republika. „Mám velkou radost, že se v sobotu sjelo na startu v pražských Holešovicích tolik fanoušků našeho evergreenu. Už dnes jim mohu přislíbit, že úspěšný příběh po 70 letech a šesti generacích zdaleka nekončí. Naopak, již brzy začne Transporter psát další kapitoly své pozoruhodné historie. Rozhodně se máme na co těšit.“

Členové Transporterclubu a fanoušci „Téčka“ připomněli sobotní spanilou jízdou Transporterů 70. výročí modelu, který nejenže definoval segment lehkých užitkových vozů, ale také se zásadním způsobem podílel na hospodářském a kulturním rozvoji poválečného světa. Legendární Bulli má velký počet fanoušků i v České republice, což v sobotu potvrdila sobotní spanilá jízda. Kolona Transporterů absolvovala okružní jízdu centrem Prahy se startem a cílem v Holešovicích. Spanilé jízdy se zúčastnil mimo jiné čtyřnásobný místr světa ve sportovním lezení Adam Ondra za volantem svého vozu T6 California, který mu usnadňuje cestování za jeho výkony nejen na umělých stěnách ale i přírodních skalách a horských vrcholech. Tomáš Hanousek, zakladatel Transporterclubu, předvedl pražskému publiku historické vozy T1, T2 a T3. Spanilou jízdu si nenechal ujít ani Transporter v barvách Svazu lyžařů České republiky.

Přečtěte si také:  1000 mil československých 2023 vyhrála Hadimrška kabrio