Davedesátkový auta u Discolandu Sylvie: ještě, než ho zbourají… [fotogalerie]

cerven_2022-90s_cezch_roads-sraz-discoland_sylvie

Pražský Discoland Sylvie je symbolem českých devadesátek, ale tahle budova projde zásadní proměnou. Původně se sice měla bourat, ale nakonec se bourat nebude. Podle magazínu Echo24.cz projde výraznou změnou a změní se i na bydlení. „Dole, kde se na začátku devadesátých let tančilo, by měla vzniknou restaurace. V horním patře pak byty,“ píše se na webu.

Discoland Sylvie patřil mimo jiné podnikateli Ivanu Jonákovi, který se nejvíce proslavil asi tím, že si podle soudu objednal vraždu své manželky, s níž podnik mimo jiné spoluvlastnil. „Poté, co Ludvika umírá na střelné zranění v pražských Petrovicích, začíná Jonákův nekontrolovatelný pád. Začíná dlouhá bitva, na jejímž konci, v roce 2001, jde Jonák sedět na osmnáct, později na snížených dvanáct let,“ píše o konci Jonákovy zlaté éry magazín Extra.cz.

Přečtěte si také:  RÉTROMOBILE 2023 – CITROËN VE ZNAMENÍ ODVAHY A LEHKOSTI

Magazín Extra.cz dále vysvětluje, že tato vyhlášená pražská diskotéka byla v devadesátých letech místem, kde se scházely politici, podnikatelé, veksláci, dealeři, lehké ženy i další živly pražského podsvětí. „Místní vyhazovači později zformovali ne zrovna pozitivně proslulý Berdychův gang. Zavítaly sem takové osobnosti jako Vilém Čok, Petr Janda, Lucie Bílá nebo Karel Gott,“ informuje další český magazín nasregion.cz.

To vše ale skončilo s Jonákovým uvězněním a od té doby Discoland Sylvie chátrá. V příštím týdnu by se do něj měly pustit stroje a začít jeho rekonstrukci, která by měla spočívat i v částečné demolici. Právě kvůli tomu u pražské diskotéky uspořádala facebooková komunita 90s CZECH ROADS – divoké automobilové devadesátky sraz, v rámci kterého se s Discolandem Sylvie, který je středobodem devadesátek „rozloučili“.

My jsme se byli také podívat a pár (nejen) devadesátkových aut jsme vyfotili. Však se podívejte do galerie.