FAVORIT jel na hokej, kamera nahlédla do zákulisí

Belgický profesionální snowboardista a medailista z mistrovství světa Seppe se při tom usmívá, protože pro něj byl zatím největší hokejový zážitek, když po něm právě Meeri střílela puky ve ŠKODA fanzóně. Ve své disciplíně už ovšem sbírá úspěchy od svých 17 let, tehdy získal první medaili ze snowboardového mistrovství světa. Na mistrovství světa 2011 v Barceloně vyhrál soutěž ve slopestylu a skončil třetí v big airu. A jeho nejoblíbenější model značky ŠKODA? „ŠKODA má spoustu skvělých aut, ale musím říct, že můj nejoblíbenější je ENYAQ iV,“ říká Seppe. Meeri a Seppe během finského šampionátu úspěšně pronikali za oponu mistrovství a o zákulisí – ale nejen o něm – točili poutavé videoreportáže pro @skodagram a stránku ŠKODA Global na Facebooku. Podívejte se na výběr těch nejlepších z jejich dílny:

Lákalo by vás nahlédnout do roku 1992? O to se pokusila dvojice cestovatelů, která se vydala třicet let starým vozem ŠKODA FAVORIT z Česka do Finska, kde právě vrcholí Mistrovství světa v ledním hokeji IIHF.

Vroce 1992 se ŠKODA AUTO představila vůbec poprvé na pozici oficiálního partnera turnaje v Praze a v Bratislavě. Tehdy její produkci reprezentovala ŠKODA FAVORIT. Od té doby rok co rok poskytuje ŠKODA AUTO organizátorům atraktivní a spolehlivou flotilu vozů – a nejinak tomu je i letos ve Finsku. A ani FAVORIT z roku 1992 u toho nakonec nechyběl.

Češi a FAVORIT na cestě na sever

Vínový vůz vyrobený před třiceti lety byl hlavním protagonistou vzpomínkového road tripu Češi Favoritem. Ten vedl z Prahy do jednoho ze dvou pořadatelských měst letošního Mistrovství světa v ledním hokeji IIHF – do finského Tampere. Za volantem se na trase dlouhé více než 2 000 kilometrů a vedoucí přes Polsko, Litvu a Estonsko střídali čeští influenceři, modelka Andrea Bezděková a moderátor Tomáš Zástěra.

Přečtěte si také:  V srpnu ovládli aukce moto veteráni, prodaly se pětistovky Praga BD či Jawa OHC

Vše podle obou řidičů probíhalo bez problémů. Užili si několikadenní výlet a naplnili tak známé rčení o cestě a cíli. První usednutí do vozu bylo podle Tomáše sice trochu šok, ale po několika stovkách kilometrů si posádka zvykla a jízda ve starém autě jí přišla normální.

„Chyběla klimatizace a posilovač řízení. Na čem ale záleží nejvíc: s kým v autě jedete. Můžete mít totiž ten nejmodernější vůz, ale protivnou posádku, která z cesty udělá peklo. V tom jsem já měl velké štěstí,“ usmívá se.


skoda_favorit-hokej-2022-finsko- (2)
ŠKODA FAVORIT s posádkou v cíli cesty, před hokejovou arénou ve finském Tampere.

Překvapením pro oba aktéry bylo, jak jistě a rychle postarší vůz dokázal uhánět po dálnicích a silnicích severu Evropy. O pozornost nebyla nouze a auto budilo pozdvižení. „Hlavně ve Finsku, konkrétně v Tampere. Zaznamenali jsme jásot italských fanoušků i obdiv Švédů. Nevím, jestli to bylo nad jeho designem, nebo nad tím, že tohle auto dojede tak daleko,“ uzavírá český moderátor.

Hokejistka a snowboardista za kamerou

Další dvojicí, která sleduje dění na Mistrovství světa v ledním hokeji IIHF, jsou hokejistka a olympijská medailistka Meeri Räisänenová a snowboardista Seppe Smits. Meeri je finská hokejová brankářka. S finskou reprezentací získala bronzové olympijské medaile v ženském hokejovém turnaji na zimních olympijských hrách v letech 2018 a 2022. A jak tato fanynka modelu ŠKODA KAROQ přiznává, „nejlepší hokejový zážitek je samozřejmě výhra na olympiádě. Ale ani na návrat na led po fakt těžkém zranění jen tak nezapomenete.“

Belgický profesionální snowboardista a medailista z mistrovství světa Seppe se při tom usmívá, protože pro něj byl zatím největší hokejový zážitek, když po něm právě Meeri střílela puky ve ŠKODA fanzóně. Ve své disciplíně už ovšem sbírá úspěchy od svých 17 let, tehdy získal první medaili ze snowboardového mistrovství světa. Na mistrovství světa 2011 v Barceloně vyhrál soutěž ve slopestylu a skončil třetí v big airu. A jeho nejoblíbenější model značky ŠKODA? „ŠKODA má spoustu skvělých aut, ale musím říct, že můj nejoblíbenější je ENYAQ iV,“ říká Seppe.

Přečtěte si také:  Na Ogaru po stopách Malé dohody startuje

Meeri a Seppe během finského šampionátu úspěšně pronikali za oponu mistrovství a o zákulisí – ale nejen o něm – točili poutavé videoreportáže pro @skodagram a stránku ŠKODA Global na Facebooku. Podívejte se na výběr těch nejlepších z jejich dílny: