Ferrari F40, F50, Enzo, LaFerrari a Monza SP1 v italském průsmyku. Jezdí se s nimi jako se sportovními auty

ferrari-f40-drift-video-mchphoto

Je těžko uvěřitelné, že tohle video vzniklo českýma rukama, ale pokud znáte Mariana Chytku, světové uznávaného fotografa, pak to zase tak těžké není. Na sociálních sítích vystupuje pod značkou MCHPhoto a dělá vážně skvělé fotky. Určitě jste od něj viděli minimálně fotky z Rallye Dakar, kde fotí i pro ty největší světové závodní týmy. V době koronaviru se ale motoristické akce příliš nekonaly, takže se Marian zaměřoval i na jiné činnosti a při jedné z nich vznikly fantastické fotky i video, které natočil Ondřej Mašek.

Marian Chytka se totiž vydal do Itálie, kde se potkal se sběratelem a skvělým řidičem, který má na sociálních sítích přezdívku PowerslideLover. V jeho garáži najdete epická auta, včetně těch nejlepších Ferrari. Mluvím například o modelech F40, F50, Enzo, LaFerrari nebo Monza SP1, které si můžeme prohlédnout v přiloženém videu na jedné z nejlepších silnic v Evropě v italské Cortině.

Powerslidelover ale nemá auta jen tak v garáži nebo někde zavřená v klimatizované hale, on s nimi jezdí. A to tak, jak byla zkonstruována. Jsou to supersportovní auta, jejichž motory jsou lačné po otáčkách. Do zatáčky s nimi často jezdí dveřma napřed a rozhodně si je užívá. No nezávidíte mu to? My vlastně ano, i když víme, že závist je špatná vlastnost…

Přečtěte si také:  Na Ogaru po stopách Malé dohody startuje