Jaguar Land Rover se připojí k oslavám královnina platinového jubilea

Jubilee Pagent Jaguars - Group Shot

Jaguar Land Rover se připojí k oslavám platinového jubilea Jejího Veličenstva královny a v neděli 5. června se zúčastní s 26 vozy královské přehlídky. Jako další připomínku 70 let obětavé služby královně věnuje Land Rover Britskému červenému kříži nový automobil Land Rover Defender 130 na podporu jeho aktivit ve Spojeném království.

Inženýři značky Land Rover budou spolupracovat se zástupci charitativní organizace, jejíž patronkou je právě královna, na úpravě vozu Defender 130 před jeho uvedením do provozu. Land Rover podporuje Mezinárodní federaci společností Červeného kříže a Červeného půlměsíce od roku 1954.

Přečtěte si také:  Oldtimer Express pojede v olympijském roce 2024 do Atén

„Jsme samozřejmě rádi, že dostaneme vůz Land Rover Defender 130, a těšíme se na spolupráci s týmem Land Roveru při jeho úpravách v nadcházejících měsících. Jelikož se jedná o nejdelší verzi tohoto vozidla, jaká kdy byla vyrobena, budeme moci využít větší kapacitu k začlenění nových a jedinečných funkcí, které lépe podpoří naši práci v oblasti záchranářství a podpory sanitek. Terénní schopnosti vozidla nám umožní volný přístup do odlehlých oblastí a dostaneme se i k lidem postiženým mimořádnými událostmi a katastrofami po celém Spojeném království,“ dodal Chris Davies, vedoucí oddělení krizové pomoci.

Královnina jubilejní platinová přehlídka je oslavou kreativity a vynalézavosti obyvatel Spojeného království a Společenství národů během 70 let její vlády. Přehlídky se zúčastní dva nejoblíbenější modely Land Rover Defender, tři vozy Jaguar, vozy Land Rover z filmů o Jamesi Bondovi a sbírka vzácných kabrioletů Jaguar včetně na zakázku vyrobeného automobilu Jaguar E-type Roadster Series 1 z roku 1965. Jednorázová renovace zahrnovala rozsáhlý seznam vylepšení provedených odbornými techniky z Jaguar Classic Works a metalický modrý lak je inspirovaný vlajkou Spojeného království.

„Je to pro nás samozřejmě velká čest, že se mohou naše vozy podílet na této významné události u příležitosti platinového jubilea Jejího Veličenstva. Jako nejdéle vládnoucí panovnice Spojeného království, hlava Commonwealthu, patronka více než 600 charitativních organizací a také matka, babička a prababička je královna pozoruhodným vzorem a jsme rádi, že s ní dnes můžeme takto významný milník oslavit,“ okomentoval Chris Thorp, Chief of Staff Jaguar Land Rover.

Mezi dalšími významnými vozy Jaguar a Land Rover, které se přehlídky zúčastní, je i první Land Rover, který světlo světa spatřil v roce 1948 na autosalonu v Amsterdamu. Představí se i modely Jaguar, které směřují k plně elektrické budoucnosti, a to v podobě plug-in hybridu F-PACE se speciálním lakem na zakázku navrženém ve spolupráci s bubenicí Nandi Bushell a plně elektrický I-PACE ze závodní série E-Trophy.

Přečtěte si také:  V srpnu ovládli aukce moto veteráni, prodaly se pětistovky Praga BD či Jawa OHC

Pestrobarevný průvod povede po tříkilometrové trase přes The Mall a Buckinghamský palác a bude kopírovat trasu korunovace před 70 lety. Přehlídky se zúčastní více než 10 000 dobrovolníků a tvůrců, kteří prostřednictvím karnevalu umění, hudby, divadla a tance oslaví každé ze sedmi desetiletí královnina působení na trůnu. V celém průvodu se objeví vozy Jaguar a Land Rover s významnými fanoušky značky a kulturními ikonami na palubě, od Beara Gryllse po dámu Joan Collinsovou.