JK Classics v Lužné u Rakovníka je jedno z nejvýznamnějších muzeí amerických automobilů ve Střední Evropě [video]

jk-classic-luzna-muzeum-amerik-3

Nedaleko Rakovníka je krásné muzeum amerických automobilů JK Classics. Ve třech halách je aktuálně vystaveno přes 60 veteránů. Mimochodem už se staví čtvrtá hala. Letošní sezóna bude zahájena v sobotu 4. dubna 2020.

Mezi nejvzácnější exponáty se řadí např. kabriolet Buick Roadmaster Skylark z roku 1953, který si můžete pamatovat z již kultovního filmu Rainman. V roce 2018 poskytlo muzeum tento vůz mezinárodnímu filmovému festivalu v Karlových Varech a přivezli v něm tvůrce filmu Rainman – režiséra Barryho Levinsona – až na červený koberec před Hotel Thermal.

Dalšími poklady muzea jsou automobily luxusní značky Cadillac, celkem v 12 provedeních, od roku výroby 1928 až po rok 1976.

Milovníci rychlých aut si přijdou taky na své – třetí hala je plná tzv. „muscle cars“ jako Ford Mustang, Dodge Challenger, Chevrolet Corvette a podobně.

Jediné „ne-americké“ vozidlo expozice je osobní vůz značky TATRA 87 z roku 1937, který je zde umístěn jako pocta československému automobilovému průmyslu. V tomto vzácném vozidle (ve stejném typu), opatřeném vzduchem chlazeným motorem V8, podnikli cestovatelé Hanzelka a Zikmund své slavné výpravy do Afriky a Jižní Ameriky.

Fotogalerie ze srazu, který se zde koná pravidelně na začátku i na konci sezóny, ale hlavně z muzea se můžete podívat zde.