Jubilejní Transportersraz bude kvůli koroně jiný a menší

70-let-volkswagen-transporter

Oslava 70. výročí ode dne, kdy sjel poprvé z výrobní linky kultovní model Volkswagen Transporter, se kvůli pokračující pandemii nemoci Covid-19 musí změnit. Volkswagen Užitkové vozy tuto akci ve spolupráci s Transporterclubem plánoval pro fanoušky i širokou veřejnost na 25. až 27. září v areálu holešovického výstaviště v Praze. Datum Transportersrazu zůstává, místo a program projdou výraznou změnou.

„Každoroční setkání majitelů a fanoušků Transporteru je tradiční a oblíbená událost české motoristické sezony. Letos jsme ji spolu s Transporterclubem chtěli k 70. jubileu pojmout ve velkém: pozvat tisíce Pražanů na Výstaviště a tam jim předvést celý mikrokosmos, který je s naším Transporterem spojený,“ říká Jakub Šebesta, ředitel značky Volkswagen Užitkové vozy. „Je nám to moc líto, ale nejasnosti a omezení spojené s koronavirovou krizí nás donutily na poslední chvíli naše plány změnit. Akci uděláme jinde a pro méně účastníků.“

Přečtěte si také:  Oslava 70. narozenin Volkswagenu Transporter se odehraje na pražském sraze od 25. do 27. září 2020

Původní termín Transportersrazu 2020 a oslav 70 let modelu Transporter byl stanoven na červen, nakonec však musel být na základě vládních nařízení v souvislosti s epidemií onemocnění COVID-19 přesunut na září. Ani v tomto termínu se jej ale nepodaří zorganizovat v původním rozsahu, tedy například včetně pestrého hudebního a food festivalu. „S žádným jiným užitkovým vozem není spojeno tolik zážitků a emocí, jako s Transporterem. Proto jsme chtěli našeho jubilanta představit široké veřejnosti v jeho známých ale i méně známých podobách. Pro spoustu lidí by určitě byl obrovský zážitek navštívit na Výstavišti „camping“ několika stovek kempovacích verzí Transporterů, v nichž účastníci srazu po dobu jeho trvání žijí. Připravili jsme i výstavu a ukázky mnoha často neobvyklých verzí Transporterů všech šesti generací. Všichni znají sanitky a policejní vozy, ale co třeba chladicí vůz, pojízdná dílna nebo speciální dodávka pro přepravu vězňů? K tomu koncerty známých kapel a spousta dobrého jídla a pití. Tohle všechno jsme dva roky připravovali, a nyní musíme s těžkým srdcem zrušit a omezit,“ říká Jakub Šebesta.

Novým místem konání Transportersrazu bude autocamp Valek nedaleko Prahy u dálnice D5. Akce proběhne v původním termínu 25.-27. září. Počet účastnických vozů musel být snížen z 500 na 250, aby bylo možné dodržet nařízení o nejvyšším množství účastníků akcí stanoveném na tisíc osob. Pořadatelé nyní rychle upravují program a připravují novou registraci účastníků, která bude spuštěna 1.9. ve 12:00 na webu www.transportersraz.cz. Dobrá zpráva pro všechny je, že zlatý hřeb oslav 70. výročí – spanilá jízda více než stovky Transporterů všech generací centrem Prahy – se uskuteční v sobotu 26. září od 10. hodin, jak bylo plánováno. Aktuální informace budou zveřejňovány na webu www.transportersraz.cz a facebooku značky Volkswagen Užitkové vozy.

Transporter slaví 70 let

Letošní rok se nese ve znamení 70. výročí výroby prvního vozu modelové řady Transporter: kultovní legendou s celospolečenským významem. České zastoupení značky Volkswagen Užitkové vozy chystá oslavu tohoto významného jubilea na 25. – 27. září 2020.