Není povinné ručení jako povinné ručení. Vyplatí se provést si srovnání nabídek

1992-bmw_735iA-E32

Blíží se datum, k němuž vám končí smlouva o povinném ručení? Před tím, než podepíšete novou, je dobré se informovat, zda se na trhu nenalézá výhodnější varianta, díky níž byste ušetřili peníze, případně si mohli zajistit nějaké bonusy.

V Česku dnes funguje poměrně značné množství pojišťoven, které nabízejí povinné ručení. Rozhodně tak je z čeho vybírat a není nutné neustále obnovovat stejnou smlouvu. Majitelé vozidel často dělají chybu, že si nevšímají ostatních produktů a automaticky podepisují stejný kontrakt, který však pro ně nemusí být nejatraktivnější.

Proč porovnávat nabídky povinného ručení?

V momentě, kdy si chcete zajistit nové povinné ručení, je dobré si nejprve porovnat vícero nabídek. Pro povinné ručení srovnání jednoznačně dává smysl, neboť lze často mezi jednotlivými produkty spatřit vcelku velké rozdíly. Nejde přitom jen o cenu, ale i o různé bonusy a služby, jež jsou přímo součástí smlouvy. Díky lepší smlouvě lze kupříkladu získat možnost slevy za ujeté kilometry bez nehod, někdy pojišťovny poskytují servis a asistenční služby zdarma apod.

Ideální je zkontrolovat si dostupné povinné ručení online. Na specializovaných webech si během několika málo vteřin porovnáte produkty od řady společností dle toho, jaké do příslušných kolonek zadáte parametry a vaše požadavky. Praktické je rovněž pro povinné ručení kalkulačka, kdy si online vypočtete konkrétní sumu za zvolené pojištění, takže přesně víte, zda se vám produkt oproti minulé smlouvě vyplatí či nikoliv.

Přečtěte si také:  V srpnu ovládli aukce moto veteráni, prodaly se pětistovky Praga BD či Jawa OHC

Kolik peněz můžete na povinném ručení uspořit?

Povinné ručení není nikterak zvlášť drahou záležitostí, přesto se u něj dají díky online srovnání ušetřit stovky, leckdy dokonce celé tisíce korun ročně. A to mnozí majitelé osobních a užitkových automobilů či motocyklů zcela jistě ocení. Zejména ti z vás, kteří nemají tak vysoké finanční příjmy a hledí doslova na každou korunu.