O víkendu se ve Francii koná mezinárodní sraz veteránů Peugeot

Asociace Peugeot Adventure pořádá každoročně mezinárodní sraz veteránů, ale i výjimečných vozů z nedávné minulosti značky. Letošní akce se uskuteční v aglomeraci Pays de Montbéliard od pátku 1. října do neděle 3. října a bude oslavou 211. výročí značky Peugeot, nejstarší aktivní automobilové značky na světě.

Tato každoroční přehlídka automobilových unikátů, která se v roce 2020 nemohla konat kvůli pandemii Covid-19, je zpět. Letos se vrací ke kořenům značky. Tradiční rallye historických vozů se totiž uskuteční v okolí francouzského města Montbéliard, kde celé dobrodružství značky Peugeot v roce 1810 začalo. Do soutěže se přihlásilo více než 100 posádek z dvanácti různých zemí: Belgie, Česká republika, Finsko, Francie, Itálie, Lucembursko, Německo, Nizozemsko, Rakousko, Španělsko, Švýcarsko a Velké Británie. Desítky účastníků se na této ikonické akci sejdou, aby sdílely a užívaly si společnou vášeň pro automobily.

Přečtěte si také:  JÍZDA SLUNOVRATU - červen 2023 [fotogalerie]

Během turistických a gastronomických jízd po nádherných silnicích regionu Franche Comté budou mít soutěžící příležitost předvést přihlížejícím divákům své výjimečné vozy Peugeot. Nejstarším exemplářem bude Peugeot 190 S Torpédo z roku 1929 a nejnovějším Peugeot RCZ R z roku 2014.

Letos na všechny účastníky čeká oslava 211. výročí značky. Proběhne v sobotu 2. října 2021 během slavnostního večera v prostorách muzea L’Aventure Peugeot v Sochaux. Mezi body programu bude i zážitek ze světa motoristického sportu a několik překvapení, která hosté během večera objeví.

Přečtěte si také:  O víkendu 26. – 27. 8. proběhne XIV. ročník Veteran Rallye Kutná Hora. Návštěvníci se mohou těšit i na spanilou jízdu po okolí a doprovodný program

Mezinárodní sraz příznivců značky Peugeot, jehož hlavním obsahem je více než stokilometrová rallye, se uskutečnil i v České republice, a to v červnu roku 2018. Česko tak poprvé v téměř třicetileté historii konání srazů dostalo příležitost přivítat účastníky z celého světa a ukázat české veřejnosti historické i legendární vozy Peugeot. V roce 2018 se Česká republika předvedla v tom nejlepším světle jak z hlediska organizace celé akce, tak i z pohledu zastoupení českých posádek. Ty totiž postavily na start několik exkluzivních veteránů, včetně dvou nejstarších vozů z celého startovního pole – modelů Peugeot 172 M z roku 1928 a Peugeot 201 z roku 1029. I díky tomu jsou dnes čeští účastníci na mezinárodních srazech, včetně toho letošního ve Francii, vřele vítáni.