OC Šestka již tento víkend po páté přivítá výstavu automobilových veteránů Classic Drive

2019-04-classic-drive-sraz-oc-sestka

Po úspěchu z minulých let se do OC Šestka vrací unikátní výstava automobilových veteránů i youngtimerů s názvem Classic Drive. Setkání fanoušků půvabných karoserií a uchu lahodících motorů s ročníkem výroby v 50.–80. letech proběhne na střeše obchodního centra Šestka již po páté. Akce se uskuteční v sobotu 12. září od 12:00 do 18:00 a nabídne nejen krásnou podívanou pro automobilové nadšence, které potěší kolem 200 vozů, ale i bohatý doprovodný program plný prohlídek, ukázek historických vozů a odborných konzultací. Vstupné je dobrovolné a akce se díky krytým garážím Šestky koná za každého počasí.

Letošní ročník bude stejně jako vloni zaměřen na automobily zejména z dob 50. až 90. let. Také proto byl za hlavní motiv akce na základě loňského úspěchu zvolen model Opel Commodore z roku 1968. Všichni, kdo jej minulý rok nestihli vidět, letos mají šanci, kterou by neměli propásnout. Kromě něj bude tzv. generaci šedesátníků reprezentovat Cadillac DeVille Convertible z roku 1969 nebo tradiční Volkswagen Beetle. K vidění budou i další zajímavé vozy jako International Pick-Up z roku 1954 nebo Nissan Skyline R33 z 90. let. V hojném počtu bude zastoupena i evropská produkce vozů z 50. až 90. let, nicméně nejstarším účastníkem bude vyšperkovaný traktor Farmall F-20, který nedávno oslavil už 80. narozeniny. Zastoupené však budou i „limitky“ nebo unikáty z let 1990 až 1999.

Přečtěte si také:  O víkendu 26. – 27. 8. proběhne XIV. ročník Veteran Rallye Kutná Hora. Návštěvníci se mohou těšit i na spanilou jízdu po okolí a doprovodný program

„Každý ročník se našim návštěvníkům snažíme přinést něco nového a akci neustále vylepšujeme. Chceme kromě bohatší a kvalitnější nabídky obchodů a služeb nabízet i zábavné eventy, které si užijí jednotlivci i rodiny,“ říká Michaela Němcová, marketingová ředitelka OC Šestka. „Našim cílem je, aby se pobavili jak návštěvníci, tak i majitelé vozů. Proto se společně s Jiřím Dohnalem, pořadatelem akce Classic Drive, každý rok snažíme doplňovat přehlídku o nové podivuhodné kousky.“

„V době, kdy jsme akci Classic Drive zkoušeli rozjet vůbec poprvé, jsem obvolával spoustu obchodních center s nabídkou spolupráce. Až OC Šestka nám vyhověla a díky jejich zapálení a profesionálnímu přístupu se podařilo tento sraz fanoušků veteránů i youngtimerů udělat na takto vysoké úrovni. Průměrné stáří přihlášených automobilů je bezmála 40 let. Návštěvníci se mohou těšit na vozidla, která se vyznačují nejen vysokou estetickou hodnotou, ale i velkým investičním potenciálem,“ podotýká pořadatel akce Jiří Dohnal. „Proto se setkání Classic Drive zúčastňují i zájemci o koupi těchto vozů a nezřídka k obchodům dochází přímo během srazu.“

Tento rok bude automobilový sraz, na který vloni dorazilo přes 5 000 fanoušků všech věkových skupin, doplněn i stylovou pop-up kavárnou z palet od CAFÉ by TRETTER’S, kde najdete nabídku kvalitní kávy, domácích limonád a také vynikající sladké pečivo jako od babičky.

Každoročně se akce Classic Drive účastní jak jednotlivci, tak i majitelé celých flotil vozidel milionové hodnoty. K vidění budou desítky unikátních historických vozů a takzvané „youngtimery“ – vozidla, která svým stářím ještě nedosáhla na status veterána, ale už mají sběratelský potenciál.

Přečtěte si také:  RÉTROMOBILE 2023 – CITROËN VE ZNAMENÍ ODVAHY A LEHKOSTI

Zábavné odpoledne s hračkářstvím POMPO!

POMPO pro Vás připravilo zábavné odpoledne v OC Šestka. V rámci výstavy si mohou zákazníci přijít vyzkoušet deskové hry, které potěší malé i velké. K ruce jim bude školený personál, který vše vysvětlí. Pro velké i malé milovníky aut jsou připraveny také karty s motivy nejrůznějších aut. Zájemci si budou moci s dětmi oprášit hru kvarteta a sbírat sportovní auta, kabriolety, oldtimery nebo například hybridy. Tatínky potěší unikátní pokerové karty American Dream Cars, kde na každé kartě najdou různé staré plakáty z automobilového prostředí, úžasná americká auta i neohrožené závodníky. Hračkářství POMPO se na všechny zájemce těší v sobotu 12. září 2020.