Oslava 70. narozenin Volkswagenu Transporter se odehraje na pražském sraze od 25. do 27. září 2020

70-let-volkswagen-transporter

První Volkswagen Transporter – alias Bulli, Kombi, VW Bus nebo také Microbus – sjel z montážní linky ve Wolfsburgu před 70 lety, a to je důvod k pořádné oslavě! Volkswagen Užitkové vozy ji ve spolupráci s Transporterclubem uspořádá pro fanoušky i širokou veřejnost 25. až 27. září na Transportersrazu 2020 v areálu holešovického výstaviště v Praze. Majitelé Transporterů všech generací, kteří se chtějí zúčastnit celé třídenní akce, se již mohou registrovat.

„Mám velkou radost, že se nám podařilo najít pro oslavu sedmdesátin našeho Transporteru náhradní termín,“ říká Jakub Šebesta, ředitel divize Volkswagen Užitkové vozy společnosti Porsche Česká republika. „Zájemci o účast by ale neměli váhat, protože kapacita je omezena na 500 vozů.“ Zkrátka nepřijdou ani ti, na něž už volné parkovací místo nezbyde. Hlavní sobotní program bude totiž přístupný všem fanouškům Transporteru i široké veřejnosti. Na setkání v pražských Holešovicích nebudou chybět kromě ambasadora akce a velkého fanouška kempovacího modelu California Adama Ondry ani další tváře značky z řad známých osobností.

Transportersraz 2020 bude nejen jedinečnou oslavou legendární modelové řady Volkswagen Transporter, ale také pestrým hudebním a food festivalem. Veřejnosti bude akce volně přístupná v sobotu 26. září. Zájemci o účast na celém třídenním programu Transportersrazu 2020, včetně možnosti kempování a sobotní spanilé jízdy, se mohou nyní zaregistrovat na webových stránkách www.transportersraz.cz. Zde budou navíc každý týden zveřejňovány očekávané novinky a aktuality k celé akci a plánovanému programu. Dojde také na odtajnění jmen hvězdných moderátorů, kteří provedou programem Transportersrazu, nebo populárních kapel a interpretů české scény, kteří se postarají o hudební doprovod. Food festival potěší chuťové pohárky návštěvníků vybranými delikatesami z domácí i světové kuchyně. A vystavené exponáty šesti generací legendy mezi užitkovými vozy pozvou přítomné na atraktivní výpravu do sedmdesátileté historie automobilu, který je pro mnohé nepostradatelnou součástí jejich života, pro někoho čtyřkolovým členem rodiny, pro jiné parťákem v práci nebo tím, kdo pomohl zachránit lidský život. Tahákem sobotního dopoledne pak bude tradiční spanilá jízda stovek Transporterů všech generací centrem Prahy.

Přečtěte si také:  JÍZDA SLUNOVRATU - červen 2023 [fotogalerie]

Původní termín Transportersrazu 2020 a oslav 70 let modelu Transporter byl stanoven na červen, nakonec však musel být zrušen na základě vládních nařízení v souvislosti s epidemií onemocnění COVID-19. Organizátoři Transportersrazu 2020 proto upozorňují všechny zájemce o registraci a účast, že v případě nepříznivého vývoje a příslušných vládních nařízení může stejný osud potkat také zářijový termín.

70-let-volkswagen-transporter-2020-sraz-plakat

Transporter slaví 70 let

Letošní rok se nese ve znamení 70. výročí výroby prvního vozu modelové řady Transporter: kultovní legendou s celospolečenským významem. České zastoupení značky Volkswagen Užitkové vozy oslaví významné jubileum s širokou veřejností ve dnech 25. – 27. září 2020 na tradičním Transportersrazu na výstavišti v pražských Holešovicích. Nevšední historii ikony připomenou stovky vozidel všech šesti generací, od geniální T1 až po digitalizovanou T6.1. Návštěvníci slavnostního Transportersrazu se mohou těšit také na bohatý doprovodný program za účasti mnoha významných osobností, pro něž jsou vozy Transporter, Caravelle, Multivan a California srdcovou záležitostí – stejně jako pro více než 13 milionů zákazníků na celém světě.

Legenda slaví 70 let. Volkswagen Transporter je nejdéle vyráběným lehkým užitkovým vozem na světě