Policie našla zloděje veteránských motorek. Nenechavci se na místo pro lup několikrát vrátili

ukradene-motocykly-veteran- (5)

Od prvních lednových dnů se vyškovští kriminalisté zabývají kauzou krádeže historických motocyklů na Bučovicku. Z neobydleného rekreačního objektu v obci Mouchnice zmizelo několik historických mopedů, motocyklů a větší množství náhradních dílů. Předběžná hodnota odcizených věcí byla majitelem vyčíslena na přibližně 950 000 korun.

Během několika dnů se nám podařilo případ objasnit. Za vloupáním stojí dvojice recidivistů, z nichž jeden má zálibu v historických motocyklech. Vyšetřovatel sdělil oběma mužům obvinění z trestného činu krádež a porušování domovní svobody. Starší usedlost navštívila povedená dvojice několikrát na přelomu roku. Postupně si odvezli historické stroje a náhradní díly zejména na historické motocykly německé výroby. Šlo například o karburátory, klikové hřídele, nádrže, řídítka, motor, převodovku a další.

Oba výtečníci ve věku 41 a 31 let byli v minulosti vícekrát trestáni, převážně za majetkovou trestnou činnost. Starší z dvojice dokonce patnáctkrát. U něj vyhověl soud návrhu státního zástupce na uvalení vazby. Mladší z dvojice je stíhán na svobodě. Většinu kradených věcí se podařilo policistům dohledat. Například muž, který věci koupil, aniž se zajímal o jejich původ, musel věci vydat.

Na Brněnsku, kde se pachatelé zdržují, kriminalisté zajistili během jedné z domovních prohlídek také motocykl značky Kawasaki Z1000 a vysokou finanční hotovost jako výnos z trestné činnosti. Ukázalo se, že tento motocykl byl v dubnu odcizený na Pelhřimovsku. Během  domovních prohlídek jsme také zajistili neznámé látky, zřejmě pervitin a marihuanu. Není tedy vyloučeno, že trestní stíhání obviněných mužů bude rozšířeno o další trestnou činnost. V současné době hrozí obviněným za krádež veteránů trest odnětí svobody s horní hranicí osm let.

Přečtěte si také:  Na Ogaru po stopách Malé dohody startuje