Poslední srpnová sobota bude ve znamení tradičního srazu vozů Porsche

Ferdinand Porsche Festival, který se bude konat v sobotu 31. 8. 2019 ve sportovním areálu Vesec v Liberci, je největší setkání majitelů sportovních automobilů Porsche v České republice, pořádané na připomínku místního rodáka a světově známého automobilového konstruktéra 20. století, profesora Dr. Ing. h. c. Ferdinanda Porsche, který se narodil 3. 9. 1875 ve Vratislavicích nad Nisou. Letos, kdyby byl Ferdinand Porsche věčně živý jako Lenin, tak by oslavil již 144. narozeniny. Porsche Classic Club ČR pořádá toto setkání již tradičně nejbližší víkend datu narozenin Ferdinanda Porsche a v posledních letech je tato akce i s mezinárodní účastí, když přijíždí majitelé Porsche z Německa a Slovenska. Očekáváno je až 200 automobilů Porsche, od roku 1954 až po současnost.

Autosporting je setkání historických ale i současných sportovních a závodních automobilů různých značek, pořádané především jako připomínka na motoristickou historii Liberce, neboť v tomto městě byl první automobil již roku 1893 dovezený místním průmyslníkem, baronem Theodorem von Liebiegem. Byl to první automobil na našem území a třetí v celém Rakousko Uhersku. Současně si ale připomínáme velký počet automobilových závodníků, kteří do Liberce, ale také nedalekého Jablonce nad Nisou, přiváželi vybojované vavříny z množství závodů a soutěží po celém světě. Z těch nejznámějších jmenujme například Laopolda Lancmana, Jiřího Bergra, Zdeňka Vojtěcha, Břetislava Enge, Ladislava Bareše, Vlastimila Tomáška, bratry Veselé, ale i Jiřího Moskala a mnohé další. Město Liberec se díky motoristickému sportu může pyšnit i prvním českým pilotem ve Formuli 1, Tomášem Enge a značným počtem jeho následovníků v mnoha dalších disciplínách motoristického sportu. Tuto dlouhou historii motorismu v Liberci oslavíme setkáním jak historických, tak i současných sportovních a závodních automobilů různých značek. Věříme, že přijede nejméně padesátka opravdu zajímavých automobilů.

Přečtěte si také:  XIV. ročník Veteran Rallye Kutná Hora proběhne 26. – 27. srpna 2022

Obě akce pořádá současně Porsche Classic Club ČR, který má v Liberci již více jak 35 letou tradici a je největším Porsche klubem v České republice. Partnerem akce je také motoristická agentura Autocultura a internetový portál Automuzeum.cz

Program setkání:

  • od 10:00 hodin – příjezd účastníků, příznivců i diváků
  • od 11:00 hodin – představení některých zajímavých automobilů moderátorem
  • od 12:00 hodin – ukázkové jízdy vozů Porsche, tak i veteránů a závodních vozů
  • od 12:00 hodin – Příjezd více jak stovky historických motocyklů
  • od 13:00 hodin – příjezd skupiny historických vozidel akce Šimi šou
  • od 13:00 hodin – Jízdy zručnosti historických motocyklů
  • od 14:30 hodin – vyhlášení nejzajímavějších vozů Porsche na setkání
  • od 15:00 hodin – postupný start do krátké orientační Ferdinand Porsche Tour s cílem v Technickém muzeu Liberec
  • od 16:00 hodin – setkání bude pokračovat v areálu Technického muzea Liberec kde si budou moci účastníci prohlédnout expozice TML, a naopak diváci alespoň část vozidel, která přijedou z Vesce.
  • v 18:00 hodin – ukončení akce, odjezd domů

Jak účastníci obou spojených akcí, tak i diváci mají možnost přijet svými vozidly až přímo do centra veškerého dění, přímo do areálu Vesec, kde pro ně bude připraveno dostatečně velké parkoviště. Cena parkovného činí 100 Kč za auto, Za motocykl 50,-Kč. Pěší vstupné do sportovního areálu Vesec je zdarma.