Povinné ručení i havarijní pojištění s velkou slevou. Jak na to?

Pro skoro každého řidiče je to rok co rok velká otázka. Kde si zajistit sjednání nové smlouvy levného, a přitom kvalitního povinného ručení? A není to pouze o této povinné pojistce. Řada z nás již také využívá služeb havarijního pojištění, protože nás tato pojistka může ochránit nejen při nehodě. Pojďme se tedy podívat na to, jak si vybrat oba druhy pojištění pro našeho plechového miláčka s tou největší slevou.

Cestou k lepším cenám povinného ručení jsou online srovnávače

Je to již řadu let, co poskytují každoročně neocenitelné služby všem motoristům. Hovoříme o srovnávacích pro povinné ručení. Právě jejich existence zvyšuje také konkurenční boj mezi jednotlivými pojišťovnami a tlak na cenu. Díky srovnávačům může každý motorista přehledně vedle sebe porovnat nabídky jednotlivých pojišťoven. To dostává řidiče do velmi komfortní situace. Na první pohled totiž:

  • Vidí ihned nejlepší nabídku
  • Může sjednat pojištění pohodlně online

Lepší ceny pojištění i lepší doplňkové služby

Pokud chcete dobrou cenu za povinné ručení, je potřeba zejména mít dlouhou historii bez dopravní nehody. V takovém případě máte vysoký bonus, a tak máte reálnou šanci získat opravdu zajímavou nabídku. Na druhou stranu ne každý takovým bonusem disponuje, a to ne nutně z důvodu, že by boural, ale kvůli věku. Mladší řidiči totiž zkrátka ještě nemají bonus vyježděný. Také v tomto případě však je možno získat lepší cenu, a to tehdy, pokud za pojistníka vozidla zvolíte třeba někoho z rodiny, kdo má dostatečně vysoký bonus. Některé pojišťovny také nabízejí možnost převodu bonusů, ale tato varianta bývá v posledních letech hodně omezená.

Ne vždy je to pouze o ceně. V případě povinného ručení se rozhodně vyplatí myslet také na ostatní služby, které s pojistnou smlouvou souvisejí. Jako velmi užitečná se může ukázat třeba asistence, která může být rovněž zdarma. Takže i zde lze nakonec také velice ušetřit. Za příklad použijeme povinné ručení Kooperativa, kdy tato pojišťovna nabízí standardní asistenční službu zdarma, ale máte zde také varianty za příplatek. Asistenční služba se může hodit v mnoha případech, které zkrátka nemůžete v provozu ovlivnit. Může se jednat o technickou závadu, defekt a podobné v zásadě běžné situace. Rozhodně se hodí mít v takovém okamžiku komu zavolat a vědět, že o vás bude postaráno.

Přečtěte si také:  Oldtimer Express pojede v olympijském roce 2024 do Atén

Pozor na včasné podání výpovědi stávajícího povinného ručení

Pokud se rozhodnete využít některé z atraktivnějších nabídek než kterou představuje předpis na nový rok, jenž vám zaslala vaše stávající pojišťovna, nezapomeňte na výpověď stávající smlouvy. Tu je potřeba doručit v dostatečném předstihu, obvykle je požadováno 6 týdnů před koncem smlouvy. Zpravidla postačí výpověď zaslat na kontaktní e-mailovou adresu. Vždy však záleží na podmínkách konkrétní pojišťovny, na které je potřeba se proto informovat. Podání výpovědi by mělo obsahovat zejména číslo pojistné smlouvy, které se výpověď týká, a také datum, ke kterému výpověď podáváte. Obvykle se jedná o den výročí smlouvy.

Havarijní pojištění tady není pouze pro případ nehody

Pojištění vašeho vozu ale není pouze o povinném ručení. Mnoho řidičů již sází také na havarijní pojistku. Název tohoto pojištění je přitom trochu zavádějící, protože havarijní pojistka je nám schopna udělat dobrou službu i v řadě dalších situací. Mezi ty patří:

  • Přírodní živly
  • Vandalismus
  • Krádež

V případě využití kvalitního havarijního pojištění tak máte pokryto hned několik dalších potenciální v pojistných událostí, které mohou vaše vozidlo potkat. Rovněž pro sjednání dobrého havarijního pojištění lze doporučit využít služeb srovnávačů, podobně jako v případě povinného ručení.