Setinovou veteránskou rally South Bohemia Classic pojede 170 posádek

South Bohemia Classic

Milovníci klasických automobilů si přijdou na své ve dnech 9. a 10. září. Třináctý ročník South Bohemia Classic se znovu zařadí mezi největší tuzemské veteránské akce. Tradiční motoristický podnik láká do jižních Čech 170 posádek z jedenácti zemí světa.

Nabité startovní pole slibuje skvělou podívanou. Diváci se můžou těšit na legendární i méně známé značky – jmenujme například Bentley, Jaguar, MG, Triumph, Mercedes-Benz, Porsche, Austin Healey, Chevrolet, De Tomaso, Maserati, Škoda, DeLorean, Ferrari, Cadillac nebo Alfa Romeo. Prostě co kus, to klenot! Nejstarším vozem na trati by mělo být MG C-Type vyrobené v roce 1931, které přiveze Curtis Liposcak ze Spojených států amerických.

XIII. South Bohemia Classic 2022 odstartuje v pátek 9. září v 16:45 na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. a trasa vede přes Lišov, Hlubokou nad Vltavou, Holašovice či Zlatou Korunu do centra Českého Krumlova. Odtud posádky zavítají do hlavního dějiště soutěže, hotelu Resort Relax v Dolní Vltavici. Během sobotní etapy veteránisté pojedou na Šumavu a užijí si krásné silničky kolem lipenské vodní nádrže nebo výhledy z vrcholu Kramolína od Stezky korunami stromů. Více informací je průběžně zveřejňováno na www.southbohemiaclassic.cz.

Přečtěte si také:  1000 mil československých 2023 vyhrála Hadimrška kabrio

Tahákem jediný český pilot formule 1 Tomáš Enge

GRAND PRIX Kaplice bude stejně jako v minulých letech součástí tratě mezinárodní setinové rallye klasických a sportovních vozidel XIII. South Bohemia Classic 2022. Silniční okruh na náměstí a v přilehlých ulicích navazuje na tradici kaplických okruhových závodů motocyklů a automobilů, které se konaly v padesátých a šedesátých letech minulého století a bývaly součástí mistrovství republiky.

„V sobotu 10. září absolvují posádky veteránů dvě kola s měřením odchylky na setinu sekundy od předepsaného času. Vstupné je zdarma, doprovodný program začne na náměstí od 13 hodin, budou zde vystaveny automobilové veterány, vystoupí hudební skupina a děti se mohou těšit na skákací hrad. Hlavním tahákem letošního ročníku je ale jednoznačně jízda formulového vozu, který bude řídit zatím jediný český jezdec formule 1 Tomáš Enge,“ zve do Kaplice ředitel soutěže Pavel Kacerovský z pořádající agentury ČK motorsport.

Organizátoři zvou na Grand Prix zároveň i ostatní majitele historických vozidel. Na náměstí a v přilehlých ulicích mohou vystavit svá vozidla a následně se zúčastnit exhibičních jízd po trati okruhu – to vše zcela zdarma. Jedinou podmínkou je rok výroby vozidla do roku 1985, registrace na www.grandprixkaplice.cz a příjezd na místo konání do 12:30 hodin.

Přečtěte si také:  O víkendu 26. – 27. 8. proběhne XIV. ročník Veteran Rallye Kutná Hora. Návštěvníci se mohou těšit i na spanilou jízdu po okolí a doprovodný program

Žokej Josef Váňa znovu na startu

Jedním z ambasadorů XIII. South Bohemia Classic je osminásobný vítěz Velké pardubické, legendární dostihový žokej Josef Váňa. Stejně jako v loňském roce ho diváci uvidí za volantem kabrioletu Škoda Felicia (1959) se startovním číslem 70. V říjnu letošního roku totiž tato významná osobnost českého sportu oslaví kulaté životní jubileum.