„Storie Alfa Romeo“: příběh italské legendy

Storie Alfa Romeo

Velké příběhy jsou často vzrušující a během horších časů mohou být uklidňující a povznášející. Dobře vyprávěný příběh je jako dobře vyrobené vozidlo, povznáší vás a pohání vpřed. A může vás dostat opravdu velmi daleko, alespoň ve vaši fantazii. Alfa Romeo zve své příznivce k objevování své 110leté historie prostřednictvím seriálu s působivými epizodami.

„Storie Alfa Romeo“: oslava 110leté historie značky

24. června 2020 dosáhne Alfa Romeo velmi důležitého výročí. Biscione – jak je značka ve své domovině často nazývaná – oslaví 110 let technických inovací, sportovních úspěchů a nezapomenutelných výtvorů. Tento významný milník oslavuje internetový seriál „Storie Alfa Romeo“, který je určen příznivcům značky i motorismu jako takového. Biscione je hluboko v srdcích nadšenců a všech, kteří dokážou ocenit krásu, inovace a výkon. Historie Alfy Romeo je inspirativním příběhem o charakteru, genialitě, odvaze a triumfu.

Vášeň v srdci: Alfa Romeo vypráví svůj příběh

Seriál „Storie Alfa Romeo“ vypráví prostřednictvím známých modelů a archivních fotografií vozidel vystavených v muzeu Alfy Romeo v Arese příběh italské historie a společnosti a zdůrazňuje vývoj značky od karosárny přes šampiona motoristického sportu až po celosvětovou ikonu. Tak, jako každý výtvor s logem Biscione, i seriál „Storie Alfa Romeo“ je určen všem, které okouzlili stroje na čtyřech kolech. Díl za dílem nás seriál „Storie Alfa Romeo“ seznámí s jezdci a hvězdami, inženýry a designéry, celebritami a obyčejnými fanoušky, tedy všemi, kteří sehráli klíčovou roli v legendě Alfa Romeo.

Z milánské Via Cappuccio do celého světa

Seriál „Storie Alfa Romeo“ začíná u prvního vozidla, které jsme vyrobili, modelu 24 HP navrženého Giuseppem Merosim ve svém dome na milánské Via Cappuccio ještě předtím, než byla 24. června 1910 zaregistrovaná obchodní značka A.L.F.A. (Anonima Lombarda Fabbrica Automobili – Lombardská automobilová továrna). Pojďte s námi objevit kořeny Alfy Romeo a její spojení s Londýnem, Bordeaux a Neapolí, městy, jež v historii značky sehráli stěžejní roli. Prožijeme společně také začátky závodní legendy Alfa Romeo: od její premiéry na trati v roce 1911 po první vítězství v roce 1923 na Targa Florio, kde se zrodil rovněž slavný symbol Quadrifoglio.

Přečtěte si také:  V srpnu ovládli aukce moto veteráni, prodaly se pětistovky Praga BD či Jawa OHC

Tip: povinné ručení kalkulačka