Ten zvuk! Osmiválec v DeTomaso Pantera zní báječně [video]

detomaso-pantera-vyfuk-zvuk-video

DeTomaso Pantera není až tak známým sportovním automobilem, zdaleka nevisel nad postelemi mladých hochů tak často, jako například Ferrari F40 anebo ještě dříve Lamborghini Countach. Přesto by se na něj nemělo zapomínat. Auto se vyrábělo od roku 1970 až do roku 1993 v italské Modeně, tedy ve stejném městě jako právě Ferrari. Výrobu zajišťovala společnost De Tomaso Modena S.p.A a podle wikipedie bylo vyrobeno jen 7 260 kusů.

DeTomaso Pantera byla nástupcem modelu Mangusta (tu v přiložených videích uvidíte také) a navrhl ji Tom Tjaarda z karosárny Carrozzeria Ghia. Šlo o sportovní auto s motorem uloženým mezi nápravami a pohonem zadních kol, kam ho přenášela pětistupňová manuální převodovka. Motor byl 5.8litrový osmiválec (Ford Cleveland V8) s výkonem 246 kW/335 koní, který vážně skvěle zní! Žádné katalyzátory, žádné zbytečné tlumiče a už vůbec žádné filtry pevných částic, které mají dnešní sportovní auta. Tohle je prostě opravdový zvuk!

A co právě teprve sportovní verze DeTomaso Pantera GTS!

Přečtěte si také:  Vzpěračky Masters nafotily kalendář na rok 2024 v RETROAUTOMUZEU pro Nadační fond Úsměv nejen pro Kryštofa