Z původního Citroënu HY z roku 1976 se stala pojízdná výčepna piva

citroen-hy-van-mobilni-vycepna-pivo-3

Proslulou českou „pivní kulturu“ obohacuje ojedinělý projekt nazvaný Pivní mašina. Představuje koncept pojízdné výčepny vytvořené z legendárního Citroënu HY VAN z roku 1976.

Mobilní autovýčepna si ze slavné dodávky ponechala téměř vše. Originální kola a autodoplňky z původního vozidla. Sedačky mají původní rám a nové čalounění. Zachovám je i nadčasový modrobílý design vozu.

„Česko je proslulé svojí tradiční pivní kulturou. Od socialistických náleven jsme se hodně posunuli, a to ke stylovým restauracím a barům nabízejícím chutná piva z lokálních pivovarů. Chceme, aby Pivní mašina byla jedním z dalších projektů, které dodají k pití piva v Česku styl a eleganci,“ říká zakladatel projektu Ondřej Vácha.

citroen-hy-van-mobilni-vycepna-pivo-2

Na čepu nabízí standardně dva druhy piv ve dvou frontách, celkem tedy čtyři pípy. Každá pípa může pojmout jeden druh piva. Výčepní systém zvládne za minutu vytočit až tři piva v jedné frontě. Když lidé stojí ve dvou frontách, z Pivní mašiny může vytéct až 360 piv za hodinu. Oproti jiným foodtruckům a beertruckům stojí obsluha venku a je v přímém kontaktu se zákazníkem.

„Cílem projektu Pivní mašina je nabídnout absolutně unikátní zážitek pro jakoukoli akci, kde se lidé chtějí dobře bavit a ochutnat dobré pivo. Bez nutnosti tahat s sebou pivní sudy nebo shánět vhodnou restauraci. Pivní výčepna je mobilní a kamkoli dojede,“ říká Ondřej Vácha a dodává: „Chceme nabízet piva z malých pivovarů, aby lidé měli možnost ochutnat i něco nového a tím jsme dotvořili celý pivní zážitek. S pivovary začínáme jednat a jsme otevřeni zajímavým spolupracím.“

citroen-hy-van-mobilni-vycepna-pivo-1

Přečtěte si také:  Na Ogaru po stopách Malé dohody startuje